Nieuws

Blijf op de hoogte
24 september 2014

Bijzonder concert in de gemeente Eemsmond

||
0 Reacties
|
Concert organist Toon Hagen en Sonus Vita in het Anker Uithuizermeeden

Ook in de gemeente Eemsmond worden er jaarlijks bijzondere concerten georganiseerd. Voor onderstaand concert wil ik graag jullie speciale aandacht vragen. Van harte aanbevolen voor de liefhebbers van orgel en koormuziek

Daar het Hinszorgel van de Mariakerk in restauratie is, organiseert de Stichting Avondmuziek op zaterdag 11 oktober een bijzonder concert in het ontmoetingscentrum Het Anker te Uithuizermeeden. Het concert wordt verzorgd door de organist Toon Hagen en het koor Sonus Vita. Organist Toon Hagen studeerde hoofdvak orgel bij Rien Jiskoot aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Sinds 1998 is hij als cantororganist verbonden aan de Grote of Sint-Michaëlskerk te Zwolle. Hij is een veelgevraagd concertorganist. Naast zijn concertpraktijk is hij ook componist. Het ensemble Sonus Vita is opgericht in 1991. Het koor geeft vele concerten in geheel Nederland en werkte ook regelmatig mee aan diverse radio-opnames voor de NCRV en IKON. Het koor richt zich met name op oude muziek, maar ook eigentijdse muziek staat regelmatig op het programma. Het ensemble staat o.l.v. Anjo de Haan. De trompettiste Jonne Kleinjan verleent haar medewerking in een aantal stukken met orgel en koor en orgel.

Op het programma oude muziek van Praetorius en Palestrina, 20e eeuwse muziek van de blinde Franse organist en componist Langlais en een werk van Toon Hagen voor koor, trompet en orgel.

De aanvang van het concert is om 20.00 uur

Toegang: € 8,– 65 + en CJP € 7,– Jeugd vrij

Toon Hagen

 

|